در حال بارگذاری ...
  
 • امسال طرح سنجش سلامت دانش آموزان به صورت الکترونیکی انجام می شود

  رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: امسال طرح سنجش سلامت دانش آموزان به صورت الکترونیکی انجام می شود.

  به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان آموزش و پرورش استثنایی، مجید قدمی در جلسه با استاندار کرمان با اشاره به طرح سنجش سلامت دانش آموزان اظهار داشت: با اجرای این طرح 97 دانش آموزان درصد مناطق کشور را مورد ارزیابی سلامت قرار داده ایم.

   

  معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دغدغه کنونی ما دانش آموزان نابینای روستایی هستند، افزود: مقرر شده است این دانش آموزان را از روستاها به مدارس شبانه روزی در شهرها آورده و سرویس ایاب و ذهاب در اختیارشان قرار دهیم.

   

  وی از تلاش برای یکی کردن مدارس دانش آموزان کم توان ذهنی با دانش آموزان عادی خبر داد و گفت: باید مدارس خاص را کم کنیم تا همه دانش آموزان بتوانند در کنار هم تحصیل کنند و زندگی در اجتماع را یاد بگیرند.

   

  قدمی به تامین هزینه سرویس در 20 منطقه کشور برای ایاب و ذهاب کودکان کم توان ذهنی اشاره و تصریح کرد: براورد ما برای این مساله 27 میلیارد بوده است که تاکنون 22 میلیارد آن تامین شده است و مابقی آن را از اعتبارات روستایی تامین می کنیم.

   

  رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تاکید کرد: باید بچه های کم توان در کنار بقیه دانش آموزان حضور داشته باشند و تحصیل کنند که این امر مستلزم توجه به فیزیک و محیط مناسب در مدارس است.

   

  به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش در سال جاری یک میلیون و 300 هزار دانش آموز سال اولی خواهیم داشت که از خرداد ماه چکاپ پزشکی آن ها آغاز می شود.

   

  قدمی به تفاوت های طرح سنجش سلامت امسال با سال های گذشته اشاره کرد و گفت: امسال چکاپ به صورت الکترونیکی انجام می شود که اعتبار این کار را فراهم کرده ایم.

   

  وی همچنین تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با رعایت عدالت به منویات مقام معظم رهبری در زمینه عدالت نزدیک شویم.

   

  به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش دانش آموزان فقط به محیط مدرسه نیاز نداشته و باید سالن ورزشی و سایر امکانات برای آن ها فراهم شود.

   

  رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور به چهار اردوگاه مخصوص کودکان استثنایی در کشور اشاره کرد و گفت: در استان های همدان، مشهد، چمستان و شمال این اردوگاه ها ساخته شده است.در کرمان نیز زمینی در کوه پایه تهیه شده که متاسفانه برای ساخت اردوگاه کوچک است.

   

  وی از استانداری کرمان درخواست کرد تا نیمی از هزینه خرید زمین بیشتر برای این اردوگاه را تقبل کنند که استاندار کرمان با این امر موافقت کرد.

   

  قدمی به خرید تبلت برای کودکان کم بینا اشاره کرد و گفت: به جای آنکه کتاب با خط درشت برای این کودکان فراهم کنیم تبلت خریداری شده و مطالب به صورت پی دی اف در اختیارشان قرار می گیرد.

   

  وی با اشاره به حضور 300 کودک یتیم محروم در استان کرمان اظهار داشت: تسهیلاتی برای این کودکان محروم در نظر گرفته ایم و امیدواریم استانداری کرمان نیز در این زمینه ما را یاری کند.
  مطالب مرتبط

  ساخت کلاه ایمنی هوشمند توسط دانش آموزبیرجندی

  ساخت کلاه ایمنی هوشمند توسط دانش آموزبیرجندی

  صادف پدر سخت اورا آشفته کرده بود هر لحظه با خود می اندیشید اگر اتفاقی برای پدرم می افتاد چه می کردم دائم صحنه را برای خودش مرور می کردیازده سالش بود ولی این اتفاق چنان تاثیری در روحیه اش گذاشته بود که نمیتوانست آن را لحظه ای از ذهنش دور کند باخود می اندیشید اگر دایی من نبودکه ...

  |

  6 تمرین برای بالابردن هوش هیجانی (EQ)

  6 تمرین برای بالابردن هوش هیجانی (EQ)

  تحقیقات جدید درباره فعالیت مغز انسان ،نشان می دهدکه بهره احساسات و هیجانات انسان (Emotional Quotient) نسبت به بهره هوشی (Intelligent Quotient) معیار واقعی تری برای سنجش موفقیت انسان است.به عبارت دیگر هوش احساسی یا EQ ،تعیین کننده کامیابی انسان در زندگی شخصی، شغلی و اجتماعی است نه بهره هوشی یا IQ .

  |

  نظرات کاربران