فراخوانی ...
چهارشنبه 4 دی 1392 ساعت 8:09 نسخه چاپی RSS
 • طرح ملی دادرس در پایه سوم مقطع متوسطه اجرا می شود


  طرح ملی دادرس در پایه سوم مقطع متوسطه اجرا می شود معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در بخشنامه ای به ادارات کل آموزش و پرورش استانهای کشور خواست تمهیدات لازم برای اجرای طرح آموزشی دادرس بویژه در پایه سوم مدارس متوسطه اول در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ را فراهم کنند.

  در این بخشنامه با تاکید به مدیران کل آموزش و پرورش به منظور اجرای مفاد توافقنامه همکاری میان معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش و سازمان جوانان هلال احمر برای اجرای طرح آموزشی دادرس بویژه در پایه سوم مدارس متوسطه اول آمده است: به منظور اجرای توافقنامه همکاری میان معاونت تربیت بدنی و سلامت و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر مورخ ۱۸ بهمن سال ۹۱ در مورد کاهش سطح آسیب پذیری و خسارات ناشی از حوادث برای اجرای طرح آموزشی دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) شایسته است؛ دستور فرمایید به منظور عملیاتی شدن بند «ب» ماده ۲ و بند «الف» ماده ۳ و ماده ۵ این توافقنامه، بر اساس هماهنگی با جمعیت هلال احمر استان و بر اساس زمان بندی پیشنهادی، تمهیدات لازم برای اطلاع رسانی موضوع و اجرای آن در نظر گرفته شود.

  بر اساس این گزارش، طبق بند «ب» ماده ۲ توافقنامه همکاری سازمان جوانان هلال احمر و معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، برگزاری دوره های آموزش تخصصی ویژه مدیران، مربیان و کارشناسان مجری طرح با توجه به سهمیه بندی سالیانه و صدور گواهی و ابلاغ رسمی از «دانشگاه علمی کاربردی هلال ایران» برای افراد یاد شده از تعهدات سازمان جوانان هلال احمر در اجرای طرح ملی دادرس است.

  همچنین بر اساس بند «الف» ماده ۳ توافقنامه یاد شده، تمهید مقدمات لازم و معرفی مربیان واجد شرایط داوطلب و با انگیزه به جمعیت هلال احمر به منظور شرکت در دوره آموزشی برای اجرای طرح دادرس از وظایف معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به شمار می رود.  خبر
  نام منبع: خبرگزاری مهر
  شماره مطلب: 6993
  دفعات دیده شده: 1142 | آخرین مشاهده: 1 ساعت پیش
  کد کاربری : 8