در حال بارگذاری ...
  
 • کفش مناسب برای مدرسه

  حتما بارها شنیده اید که پا حکم قلب دوم را در بدن دارد. برای کسانی که مدت زیادی از روز را خارج از منزل می گذرانند و مجبور به استفاده از کفش در این زمان طولانی هستند، اهمیت انتخاب یک کفش مناسب بیشتر احساس می شود. دانش آموزان نیمی از روز و گاهی بیش از این مدت در مدرسه و با کفش هستند و البته در سن رشد بنابراین در این چگونه شما را برای خرید کفشی مناسب ایشان راهنمایی می کنیم.

  • ‎دانش آموزان برای رفتن به مدرسه، از کفش های پاشنه بلند یا دارای کف صاف استفاده نکنند.
  • کفشی که برای مدارس انتخاب می شود باید راحت بوده حداکثر 2 تا 3 سانتی متر پاشنه پهن داشته باشد. بهتر است جنس پاشنه کفش ها از اسفنج فشرده و تا حدی قابل انعطاف باشد.
  • دانش آموزان نباید از کفش های چرم مصنوعی استفاده کنند، زیرا پا عرق می کند و هوا در کفش جریان ندارد. کفش های دانش آموزان باید طوری باشد که در آن احساس راحتی کنند. بهتر است پنجه کفش باز باشد تا انگشت ها روی هم فشار نیاورند. در صورتی که پنجه کفش مناسب نباشد، هم زیبایی انگشت های پا از بین می رود و هم رشد پاها ناهماهنگ می شود.
  • ‎بهترین نوع کفش، کفش چرمی است، زیرا دانش آموزان در آن احساس راحتی می کنند. کفش مناسب، نباید رنگ بدهد یا تنگ و گشاد باشد، زیرا در این حالات منجر به ناراحتی پا می شود.
  • ‎دانش آموزان باید با کفش جوراب بپوشند و بهتر است جوراب سفید رنگ با جنس کتانی و نخی باشد، زیرا جوراب های نایلونی به دلیل اینکه از مواد شیمیایی تولید می شوند، از تنفس پا جلوگیری می کنند و مناسب نیستند.
  • رشد دانش آموزان در سنین نوجوانی سریع است، لذا برای جلوگیری از تنگی و آزار زود هنگام کفش دانش آموزان نوجوان، کفشی تهیه کنید که میان نوک کفش و نوک انگشتان یک سانتی متر فاصله باشد.
  • پهنای مناسب کفش، نیم سانتی متر بیشتر از پهنای پنجه پای دانش آموز است. دانش آموزان به منظور صحت انتخاب می توانند دو جوراب نخی حوله ای موسوم به جوراب ورزشی بپوشند و سپس کفش مورد نظر را امتحان کنند.
  • مطلوب است کفش مدارس از نوع بند دار با پنجه پهن باشد. به منظور تحمل فشارهای کف زمین و عدم انتقال آن به پا، جنس کف کفش ها نباید بیش از حد نازک و انعطاف پذیر باشد؛ چرا که کفش های با کف نازک باعث درد و ناراحتی در پا می شوند.

  عوارض انتخاب کفش نامناسب :

  1. فشردن پنجه پا در یک زندان نوک تیز به ناهنجاری هایی در مفاصل انگشتان پا به خصوص در انتهای شست و خمیدگی شدید شست به سمت داخل که قابل برگشت نیز نیست و باید جراحی شود ، منتهی می شود.
  2. قارچ ناخن: رنگ و حالت ناخن های پا تغییر کرده، که در اثر پوشیدن کفش تنگ فعال تر می شود.
  3. کف پا نیز ممکن است در مواقعی آسیب ببیند. بالشتک های زیر انگشتان که از چربی تشکیل شده اند، با بالا رفتن سن ،کم حجم می شوند و پاشنه بلند کفش این روند را تسریع می کند در نتیجه شخص در هنگام راه رفتن و حتی ایستادن درد بیشتری را احساس می کند.
  4. در صورت پوشیدن کفش های پاشنه بلند، احتمال ابتلای به آرتروز و مواردی که به جراحی زانو منتهی می شود، بیشتر است.
  5. بهداشت فراموش نشود، پا نیز همانند سایر اعضای بدن دارای گردش خون، تنفس و تعریق است. اگر بهداشت پا رعایت نشود، باعث آلودگی کفش و بروز مشکلات بهداشتی می شود.
  مطالب مرتبط

  مدارس منطقه ســــــه تهران

  مدارس منطقه ســــــه تهران

  برای دسترسی به لیست و مشخصات انواع مدارس منطقه ۳ تهران،کافیست بر روی هریک از عناوین داخل جدول، کلیک نمائید.

  |

  مدارس منطقه یـــک تهران

  مدارس منطقه یـــک تهران

  برای دسترسی به لیست و مشخصات انواع مدارس منطقه ۱ تهران،کافیست بر روی هریک از عناوین داخل جدول، کلیک نمائید.

  |

  مدارس منطقه دو تهران

  مدارس منطقه دو تهران

  برای دسترسی به لیست و مشخصات انواع مدارس منطقه ۲ تهران،کافیست بر روی هریک از عناوین داخل جدول، کلیک نمائید.

  |

  نکات جذاب مدیریتی

  نکات جذاب مدیریتی

  -اگر می­خواهید در اوج بمانید، باید به همان اندازه سخت­تر کار کنید. -اگر کسی به راستی از شایستگی خود، ...

  |

  نظرات کاربران (1)