فراخوانی ...
یکشنبه 15 اردیبهشت 1392 ساعت 9:46 نسخه چاپی RSS
 • محتوای درس آمادگی دفاعی برای سال تحصیلی آینده تغییر می کند


  محتوای درس آمادگی دفاعی برای سال تحصیلی آینده تغییر می کند معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تغییر محتوای کتاب درسی آمادگی دفاعی از سال تحصیلی آینده خبر داد و گفت: دبیرخانه راهبردی دروس کتاب جدیدی برای درس آمادگی دفاعی تولید کرده است و از این به بعد رویکرد درس آمادگی دفاعی "مقابله با جنگ نرم دشمن" است.

   به گزارش مهر ابراهیم سحرخیز  با بیان این مطلب گفت: از آنجایی که رویکرد امروز ما درخصوص آمادگی دفاعی ˝ مقابله با جنگ نرم دشمن˝ است، تغییرات ایجاد شده در کتاب آمادگی دفاعی نیز در راستای همین رویکرد صورت گرفته است.

  وی افزود: کتاب جدید آمادگی دفاعی با تغییرات ایجاد شده در محتوا در 8 استان کشور به صورت آزمایشی تدریس می شود و در صورتیکه نتایج ارزیابی ها مثبت و مفید باشد اصلاحیه های لازم در کتاب جدید لحاظ می شود و از سال تحصیلی آینده کتاب جدید آمادگی دفاعی در سطح مدارس کل کشور اجرا می شود.

  سحرخیز درباره تعداد ساعت آموزشی درس آمادگی دفاعی توضیح داد: ساعت آموزشی درس آمادگی دفاعی در حال حاضر تغییری نکرده است و در حال حاضر طبق همان قانون مشخص شده قبلی اجرا می شود.

  وی ادامه داد: میزان ساعت آموزشی درس آمادگی دفاعی برای مقطع راهنمایی ۲ساعت و برای مقطع متوسطه ۳ ساعت منظور شده است.

  معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش درباره تاثیر اردوهای راهیان نور در نمره دانش آموزان روی این درس گفت: این اردوها هیچ تاثیر در کم یا زیاد شدن نمره درس آمادگی دفاعی دانش آموز ندارد و ارزشیابی درس آمادگی دفاعی مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش است.

  کلید واژه های مطلب:
  معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش
  |
  ابراهیم سحرخیز
  |
  وزارت آموزش و پرورش
  |  خبر
  نام منبع: خبرگزاری مهر
  شماره مطلب: 4333
  دفعات دیده شده: 998 | آخرین مشاهده: 1 ساعت پیش
  کد کاربری : 4