فراخوانی ...
دوشنبه 1 آبان 1391 ساعت 9:09 نسخه چاپی RSS
 • آغاز ثبت سوابق تحصیلی دانش آموزان و داوطلبان کنکور سال 92 از امروز


  آغاز ثبت سوابق تحصیلی دانش آموزان و داوطلبان کنکور سال 92 از امروز رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: داوطلبان دریافت کد سوابق تحصیلی برای شرکت در کنکور سال 1392 می توانند از اول آبان ماه به سایت ˝ساحت˝ مراجعه و کد سوابق تحصیلی دریافت کنند.

  عبدالامیر عرفی با اشاره به چگونگی دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان، اظهار کرد: در جلسه مشترکی که با سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، تمامی موارد دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان بررسی شد.

  وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا اصلاحات جزئی درباره نحوه ثبت سوابق تحصیلی داوطلبان مشمول و همچنین روند اجرایی سایت "ساحت" ایجاد شود تا درج اطلاعات داوطلبان مشکلی نداشته باشد.

  عرفی با اشاره به فعالیت سایت "ساحت" از اول آبان ماه خاطرنشان کرد: این سایت مربوط به ثبت سوابق تحصیلی و دریافت کد تحصیلی برای دانش آموزانی است که از سال 1384 تا بهمن 1391 دیپلم خود را دریافت می‌کنند.

  رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: دانش‌آموزان مشمول کد سوابق تحصیلی باید تا قبل از 16 آذرماه و آغاز ثبت‌نام رسمی برای کنکور 1392 نسبت به تایید و اصلاح سوابق تحصیلی و اخذ کد تحصیلی اقدام کنند.

  وی در پایان گفت: در صورت وجود هرگونه مغایرتی با مشخصات فردی و سوابق تحصیلی دانش آموزان و داوطلبان مشمول به صورت خودکار اطلاعات آنها به مرکز صدور دیپلم ارجاع و ظرف 48 ساعت مدارک داوطلبان بررسی می‌شود.  خبر
  نام منبع: پانا-خبرگزاری کانون دانش آموزی
  شماره مطلب: 1401
  دفعات دیده شده: 1375 | آخرین مشاهده: 18 ساعت پیش
  کد کاربری : 8