در حال بارگذاری ...
  
 • آغاز ثبت سوابق تحصیلی دانش آموزان و داوطلبان کنکور سال 92 از امروز

  رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: داوطلبان دریافت کد سوابق تحصیلی برای شرکت در کنکور سال 1392 می توانند از اول آبان ماه به سایت ˝ساحت˝ مراجعه و کد سوابق تحصیلی دریافت کنند.

  عبدالامیر عرفی با اشاره به چگونگی دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان، اظهار کرد: در جلسه مشترکی که با سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد، تمامی موارد دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان بررسی شد.

  وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا اصلاحات جزئی درباره نحوه ثبت سوابق تحصیلی داوطلبان مشمول و همچنین روند اجرایی سایت "ساحت" ایجاد شود تا درج اطلاعات داوطلبان مشکلی نداشته باشد.

  عرفی با اشاره به فعالیت سایت "ساحت" از اول آبان ماه خاطرنشان کرد: این سایت مربوط به ثبت سوابق تحصیلی و دریافت کد تحصیلی برای دانش آموزانی است که از سال 1384 تا بهمن 1391 دیپلم خود را دریافت می‌کنند.

  رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: دانش‌آموزان مشمول کد سوابق تحصیلی باید تا قبل از 16 آذرماه و آغاز ثبت‌نام رسمی برای کنکور 1392 نسبت به تایید و اصلاح سوابق تحصیلی و اخذ کد تحصیلی اقدام کنند.

  وی در پایان گفت: در صورت وجود هرگونه مغایرتی با مشخصات فردی و سوابق تحصیلی دانش آموزان و داوطلبان مشمول به صورت خودکار اطلاعات آنها به مرکز صدور دیپلم ارجاع و ظرف 48 ساعت مدارک داوطلبان بررسی می‌شود.
  مطالب مرتبط

  برگزاری آزمون های مختلف معضل نظام آموزشی است

  برگزاری آزمون های مختلف معضل نظام آموزشی است

  معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از معضلات اساسی در برنامه درسی این است که نظام آموزشی به شدت تحت تاثیر برگزاری آزمون مدارس خاص در فرآیند تحصیلی و کنکور در پایان دوره متوسطه دوم است.

  |

  راه اندازی مرکزکنترل سفرهای دانش آموزی از هفته آینده

  راه اندازی مرکزکنترل سفرهای دانش آموزی از هفته آینده

  وزیرآموزش و پرورش در همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک، با بیان اینکه مرکزکنترل سفرهای دانش آموزی از هفته آینده راه اندازی می شود، گفت : آموزش مهارت های «کاهش سوانح راهنمایی رانندگی» در متن کتاب های درسی گنجانده می شود.

  |

  مدارس مناطق ۱۹-۲۰ - ۲۱و ۲۲ تهران

  مدارس مناطق ۱۹-۲۰ - ۲۱و ۲۲ تهران

  برای دسترسی به لیست و مشخصات انواع مدارس مناطق ۱۹-۲۰ -۲۱و ۲۲ تهران،کافیست بر روی هریک از عناوین داخل جدول، کلیک نمائید.

  |

  6 تمرین برای بالابردن هوش هیجانی (EQ)

  6 تمرین برای بالابردن هوش هیجانی (EQ)

  تحقیقات جدید درباره فعالیت مغز انسان ،نشان می دهدکه بهره احساسات و هیجانات انسان (Emotional Quotient) نسبت به بهره هوشی (Intelligent Quotient) معیار واقعی تری برای سنجش موفقیت انسان است.به عبارت دیگر هوش احساسی یا EQ ،تعیین کننده کامیابی انسان در زندگی شخصی، شغلی و اجتماعی است نه بهره هوشی یا IQ .

  |

  لزوم تداوم آموزش در تعطیلات زمستانی

  لزوم تداوم آموزش در تعطیلات زمستانی

  مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به نزدیک شدن فصل سرما و احتمال تعطیلی مدارس گفت: آموزش به خصوص در مقطع ابتدایی در تعطیلات زمستانی باید تداوم داشته باشد.

  |

  نظرات کاربران